Wozy asenizacyjne

nazwa

Wozy asenizacyjne

rodzaj

Wozy asenizacyjne

opis

Seria TCI (Tonne Châssis Intégré- Wóz asenizacyjny z Ramą Zintegrowanym) jest znakiem rozpoznawczym Ets PICHON od ponad czterdziestu lat. ... więcej

dane techniczne

Specyfikacja techniczna

Zbiornik97/23/EC (PED)
Podwozieintegracyjne
Cynkowaniezewnętrzne/wewnętrzne
Rodzaj blachyS235 JRG2 klasa 1

opis

Seria TCI  (Tonne Châssis Intégré- Wóz asenizacyjny z Ramą Zintegrowanym) jest znakiem rozpoznawczym Ets PICHON od ponad czterdziestu lat. Zastosowanie ramy zintegrowanej zwiększyło stabilność całej serii wozów PICHON. Zbiornik, zgodnie z dyrektywą europejską 97/23/EC (PED), nie jest przymocowany do niezależnego podwozia, ale jest spawany bezpośrednio do podwozia zintegrowanego, dzięki czemu uzyskano najniższy środek ciężkości na rynku.

 

Produkcja w 100% francuska. Dzięki adaptacji technologii stosowaej w przemyśle dla sektora rolniczego, firma PICHON może zaoferować swoim odbiorcom wozy najwyższej jakości. Kontrola każdego etapu, od pomysłu do wykonania, zapewnia firmie PICHON gwarancję jakości i niepodważalnej solidności.

 

Aby zredukować skutki falowania cieczy podczas transportu zastosowano przegrody zapobiegające  falowaniu cieczy (falochrony). Ich liczba – 1,2 lub 3 przegrody uzależniona jest od pojemności zbiornika.

 

Segmenty zbiornika i dennice są łączone ”od czoła”, następnie spawane ręcznie wewnątrz i na zewnątrz podczas procesu spawania łukiem krytym. Aby przestrzegać obowiązujących norm (PED), PICHON używa dennic typu GRC (Grand Rayon Carré) które pozwalają zwiększyć wytrzymałość na próżnię i pod ciśnieniem.

 

Firma PICHON oferuje zbiorniki wykonane z różnejgrubości stali – od 5 do 8 mm, proporcjonalnie do ich pojemności. Wykonane są ze stali S235JRG2 z właściwościami mechanicznymi odpowiednimi do cynkowania na gorąco.

 

Cała gama wozów TCI jest cynkowana zgodnie z zasadą całkowitego zanurzenia.Zbiorniki zanurzone są w wannie z cynkiem o temperaturze 450°. Zbiornik pokryty i chroniony wewnątrz i na zewnątrz cynkiem zapewnia maksymalną trwałość jak również odporność na działanie substancji silnie korozjogennych.

 

Dla użytkowników zainteresowanych układem jezdnym  z kołami o dużej średnicy Pichon oferuje zbiorniki z wycięciem na koła. Pomimo ich zastosowania zachowano nominalną pojemność całkowitą zbiornika. Możliwe to jest dzięki zwiększeniu średnicy zbiornika lub zastosowanie szerszych segmentów.

 

Dzięki zastosowaniu adaptacji do montażu , każdy użytkownik w zależności od potrzeb może  wzbogacić swój wóz asenizacyjny w potrzebny osprzęt w każdym momencie.

 

Wóz asenizacyjny z możliwością zamontowania ramienia pompującego, układu podnoszenia lub mieszadła hydraulicznego może być w przyszłości rozwijany w kierunku pompowania,rozlewania lub mieszania.

 

Ze względu na zasady produkcji, wozy asenizacyjne PICHON dostępne w wersji jedno, dwu i trzy osiowej, odpowiadają na potrzeby użytkowników życzących sobie pracować ze wszystkimi rodzajami cieczy.

kontakt

Stwórzmy coś wyjątkowego razem.

Kontakt
Sprawdź na mapie

Korzystanie ze strony oznacza akceptację Polityki Cookies.

X