nav
nav
nav

Siewnik rzędowy

nazwa

Siewnik rzędowy

rodzaj

Siewniki

opis

Siewnik zbożowy SR zaprojektowany został do wysiewu nasion zbóż, roślin motylkowych, rzepaku. ... więcej

dane techniczne

Model

SR250SR270 SR300 SR350 SR400

Dane techniczne

Szerokość (m)2.52.73.03.54.0
Waga (kg) Redlica stopkowa580600620760860
Waga (kg) Redlica talerzowa7208008209401020
Waga (kg) Redlica dwutalerzowa7508358609801070
Ilość redlic (szt.)19 / 212323 / 252933
Moc (KM)40 - 6050 - 7060 - 8070 - 9080 - 100
Pojemność zbiornika (l)450480550640790

opis

A – wyposażenie podstawowe:

 

 • 2 rzędy redlic w siewnikach talerzowych
 • 2 lub 3 rzędy redlic w siewnikach stopkowych
 • hydrauliczne znaczniki
 • docisk redlic regulowany bezstopniowo
 • podest załadunkowy
 • koła wysiewające dzielone
 • oświetlenie
 • dzielnik ziarna

 

C – opcje:

 

 • ścieżki technologiczne:
  • mechaniczne
  • elektryczne
  • z komputerem
 • * wieloprogowy czujnik poziomu nasion (opcja do ścieżek technologicznych z komputerem)

 • komplet spulchniaczy śladów (2 lub 4 szt.)
 • znaczniki ścieżek przedwschodowych (do ścieżek technologicznych elektrycznych lub z komputerem)
 • nadstawka do SR300 zwiększająca maksymalną pojemność o 275 l.
 • komplet uchwytów do przedłużenia zaczepu dolnego lub górnego
 • przedłużka 4 m do sterownika ścieżek elektrycznych lub ścieżek z komputerem
 • przedłużka 4 m do znaczników hydraulicznych
 • oświetlenie LED wewnątrz skrzyni nasiennej

 

Przemyślana koncepcja

 

Siewnik zbożowy SR zaprojektowany został do wysiewu nasion zbóż, roślin motylkowych, rzepaku. Umożliwia również siew poplonów. Może pracować jako maszyna samodzielna, bądź w zestawie z różnego typu agregatami uprawowymi wyposażonymi w hydropak. Wyposażony w redlice stopkowe jest najlepszą propozycją do pracy na polach z niewielką ilością masy organicznej, z redlicami talerzowymi zaś radzi sobie świetnie nawet w warunkach siewu w mulcz.

Wybierz siewnik z jednym z trzech typów redlic.

 

Taki jakiego potrzebujesz

 

W celu zaspokojenia potrzeb małych i średnich gospodarstw technolodzy i projektanci opracowali siewnik zbożowy rzędowy w czterech wersjach wielkości roboczych: SR250 (2,5 m), SR270 (2,7 m), SR300 (3,0 m) oraz SR400 (4,0 m).

 

Doskonała redlica dwutalerzowa

 

Aktywne oczyszczanie powierzchni redlicy talerzowej dzięki zastosowaniu odpowiedniej średnicy ułożyskowanego talerza czyszczącego wykonanego z elastycznego tworzywa, pozwala przede wszystkim wykonywać siew z większymi prędkościami. Ziarno jest odkładane równomiernie w rzędach z zachowaniem położenia wynikającego z odstępów między redlicami, gdyż pozycję jego spadania określają obustronnie talerze.

 

Wygodna regulacja

 

Redlica została zestawiona z ułożyskowanym gumowym kołem kopiującym, które warunkuje poziom zagłębiania redlicy. Regulację głębokości ułatwia wygodny sworzeń zabezpieczany zawleczką.

 

Precyzyjna centralna regulacja docisku i głębokości

 

Skala wbudowana w układ centralnej regulacji zagłębiania (w wersji z redlicami stopkowymi) i docisku redlic wysiewających pozwoli Ci uzyskać precyzję i powtarzalność nastawień. Zawsze już będziesz mógł perfekcyjnie ustawić swoją maszynę do konkretnego gatunku ziaren i rzeczywistych warunków glebowych.

 

Jakość to podstawa

 

Solidna i zwarta budowa ramy połączona ze zbiornikiem ziarna o dużej pojemności wykonanym w technologii połączeń nitowanych ze stali gatunkowej dodatkowo przetłaczanej co zapewnia wysoką trwałość i długą żywotność maszyny, zaprojektowane tak by siewnik mógł pracować jako maszyna samodzielna oraz w zestawie po sprzężeniu z agregatami wyposażonymi w hydropak. Zbiornik wyposażono w pływakowy wskaźnik poziomu dla stałej kontroli ilości ziarna.

 

Wysoka precyzja

 

Przekładnia bezstopniowa – serce siewnika – zbudowana w oparciu o układ krzywkowy ze sprzęgłami kierunkowymi. Nastawień dokonuje się w oparciu o dużą, wygodną skalę odwołującą się do wskazań tabeli wysiewu. Wysokiej jakości podzespoły pracujące w sercu przekładni dają pewność długiej żywotności przy zachowaniu dużej precyzji dozowania ziarna.

 

Przyjemna praca

 

Dla Twojej wygody siewniki AGRO–MASZ wyposażone są w talerzowe znaczniki śladów sterowane hydraulicznie, amortyzowane i dodatkowo zabezpieczone przed uszkodzeniem dzięki śrubom ścinalnym. Sprawdzają się również w trudnych warunkach pól zakamienionych.

 

Bezpieczeństwo jest ważne

 

Szeroki podest z rozkładanymi schodkami ułatwia załadunek, a boczny rozkładany stopień jest niezwykle przydatny przy ładowaniu z przyczepy. Ten ergonomiczny projekt zapewnia operatorowi bezpieczeństwo nie tylko podczas załadunku ziarna ale również w trakcie codziennej obsługi maszyny.

 

Istotny jest każdy szczegół

 

Zagarniacz sprężynowy z prostą mechaniczną regulacją kąta pracy dostosowany jest do pracy nawet przy dużej ilości słomy zalegającej na powierzchni pola. Zęby sprężyste w kształcie litery – L znakomicie zakrywają redliny i wyrównują powierzchnię pola.

 

Równomierne funkcjonowanie

 

Na dnie zbiornika ziarna, między szczelinami doprowadzającymi ziarno do aparatów wysiewających, montowane są dzielniki ziarna. Wykonane z utwardzanego tworzywa elementy o charakterystycznym piramidalnym kształcie odpowiadają za równomierne rozprowadzenie wysiewanego materiału oraz zabezpieczają przed przesypywaniem się ziaren przy małej ich ilości w zbiorniku. Jednocześnie podczas wysiewu ziaren roślin drobnoziarnistych, takich jak rzepak, pozwalają na wysiew żądanej dawki bez konieczności zasypywania zbiornika naddatkiem ziaren.

 

Redlice skrajne talerzowe w siewniku wyposażonym w redlice stopkowe

 

Udogodnieniem dla rolników wykorzystujących siewniki z redlicami stopkowymi, zapewniającym najbardziej równomierny efekt siewu w pasach za kołami siewnika jest zastosowanie skrajnych redlic talerzowych.

kontakt

Stwórzmy coś wyjątkowego razem.

Kontakt
Sprawdź na mapie

Korzystanie ze strony oznacza akceptację Polityki Cookies.

X