nav
nav
nav

Siewnik nabudowany

nazwa

Siewnik nabudowany

rodzaj

Siewniki

opis

Połączenie siewnika nabudowanego z różnymi typami agregatów pozwala na doskonałe dobranie zestawu uprawowo–siewnego do każdego rodzaju typów gleb. Wybierz zestaw idealnie pasujący do Twojego gospodarstwa. ... więcej

dane techniczne

Model

SN300 + ANU30SN300 + ANT30SN300 + ANA30

Dane techniczne

Szerokość (m)3.03.03.0
Waga (kg)170021502060
Ilość zębów (szt.)20--
Ilość talerzy (szt.)-24-
Ilość noży--24
Moc (KM)100 - 150130 - 180100 - 150
Wydajność (ha/h)2.72.72.7

opis

A – wyposażenie podstawowe:

 

SN300:

 

 • redlice talerzowe z kołami kopiującymi
 • pojemność skrzyni nasiennej 700 l
 • docisk redlic regulowany bezstopniowo
 • podest załadunkowy
 • koła wysiewające dzielone
 • oświetlenie
 • dzielniki ziarna

Agregaty do nadbudowy SN300

 

ANU30: A – wyposażenie podstawowe

 

   • 2 rzędy zębów 45 x 10 mm
   • ekrany boczne
   • zestaw znaczników hydraulicznych

ANU30: B1 – wyposażenie obowiązkowe

 

  • wał (zestawienie dostępności w zakładce WAŁY)

 

ANT30: A – wyposażenie podstawowe

 

   • 2 rzędy talerzy 460 mm lub 510 mm typu „C”
   • ekrany boczne
   • zestaw znaczników hydraulicznych
   • podwójne ramię talerza

ANT30: B1 – wyposażenie obowiązkowe

 

  • wał (zestawienie dostępności w zakładce WAŁY)

 

ANA30: A – wyposażenie podstawowe

 

 

   • rząd obracających się noży
   • ekrany boczne na uchwytach sprężynowych
   • zestaw znaczników hydraulicznych

ANT30: B1 – wyposażenie obowiązkowe

 

  • wał (zestawienie dostępności w zakładce WAŁY)

 

C – opcje:

 

  • ścieżki technologiczne:
   • mechaniczne
   • elektryczne
   • z komputerem

* wieloprogowy czujnik poziomu nasion (opcja do ścieżek technologicznych z komputerem)

 • zestaw podpór (2 szt.)
 • włóka przednia wyrównująca (ANU30)
 • znaczniki ścieżek przedwschodowych (do ścieżek techn. elektrycznych lub z komputerem)
 • wał przekazu mocy (ANA30)
 • oświetlenie LED wewnątrz skrzyni nasiennej

 

Niezawodne połączenie

 

Połączenie siewnika nabudowanego z różnymi typami agregatów pozwala na doskonałe dobranie zestawu uprawowo–siewnego do każdego rodzaju typów gleb. Wybierz zestaw idealnie pasujący do Twojego gospodarstwa. Możesz również wykorzystać siewnik do siewu poplonów.

Na zestaw uprawowo-siewny SN300 składa się siewnik ze skrzynią ładunkową o pojemności 700 litrów i 24 redlicami talerzowymi (redlica z pojedynczym talerzem i kołem kopiującym) nabudowany na agregat bierny: z dwoma rzędami zębów (SN300AZ), z dwiema sekcjami talerzy ø 460 mm (SN300AT) lub aktywną broną wirnikową (SN300BA). Całość współpracuje z wałem doprawiającym typu Packer (w standardzie), bądź gumowym.

Ta kompaktowa kombinacja uprawowo-siewna charakteryzuje się bardzo dobrym rozłożeniem masy. Technolodzy i projektanci poświęcili wiele uwagi, by zaprojektować zestaw odpowiednio lekki, o zwartej budowie i środku ciężkości maksymalnie zbliżonym do ciągnika. Opracowana konstrukcja daje możliwość zagregowania zestawu uprawowo-siewnego z traktorami o stosunkowo niskiej mocy.

 

Do współpracy: agregat talerzowy, agregat z zębami czy brona aktywna?

 

Specjalnie zaprojektowana mapa układu zębów (kąt pracy kolejnych wirników z zębami względem siebie) daje użytkownikowi optymalną pozycję wyjściową, która w efekcie może przełożyć się na idealne rozbicie bryłek gleby. Odstęp między zębami daje gwarancję spokojnej pracy bez zapychania. Układ kół zębatych tworzących przekładnie napędzające zęby oraz łożysk pozycjonujących jest bardzo precyzyjny. Długą jego żywotność zapewnia system kasetowego uszczelnienia. Standardowo brona aktywna posiada ekrany boczne zamocowane na uchwytach sprężynujących. Ekrany ograniczają promień, na jaki wyrzucana jest ziemia zapobiegając tym samym powstawaniu redlin na łączeniach przejazdów.

 

Brona aktywna z włóką

 

Efekt pracy sekcji zębów uzupełniany jest przez włókę wyrównującą, której głębokość równania możemy dostosować do zmiennych warunków dzięki zastosowaniu płynnej regulacji.

 

Efektywne zagęszczenie

 

Dopełnieniem zestawu jest wał pełny gumowy (z regulowaną skokowo głębokością). Efektywnie wymieszana ziemia zagęszczana jest w pasach, gdzie odkładane mają być ziarna, stwarzając idealne warunki do skiełkowania.

 

Maksymalna oszczędność

 

Uprawa wraz z siewem w jednej operacji to oszczędność Twojego czasu. Siewnik nabudowany AGRO–MASZ to doskonały wybór. Oszczędzaj paliwo dzięki zmniejszeniu ilości zabiegów agrotechnicznych w Twoim gospodarstwie. Wykorzystanie zestawu z agregatem talerzowym pozwala na uprawę bezorkową.

 

Indywidualna konfiguracja

 

Wybierz wał odpowiedni do Twoich potrzeb. Siewniki nabudowane AGRO–MASZ w standardzie wyposażone są w wał Packera, lecz jeśli Twoje gleby tego wymagają możesz go wyposażyć w wał gumowy. Wał Packer jest ze względu na swą budowę najbardziej uniwersalny. Sprawdza się dobrze w warunkach wilgotnych. Wał gumowy świetnie zagęszcza glebę w pasach, gdzie redlice talerzowe odkładają nasiona. Takie zestawienie stwarza optymalne warunki dla równomiernych wschodów zbóż. Oba wały zabezpieczone są przed zapychaniem i oklejaniem wilgotną ziemią dzięki zastosowaniu wykonanych ze stali utwardzanej regulowanym sekcjom skrobaków, które skutecznie oczyszczają powierzchnię wałów.

 

Więcej niż zestaw

 

Prostota demontażu siewnika pozwala na samodzielne wykorzystanie agregatu do uprawy.

 

Pełna kontrola

 

Przekładnia bezstopniowa – serce siewnika – zbudowana jest w oparciu o układ krzywkowy ze sprzęgłami kierunkowymi. Nastawień dokonuje się w oparciu o dużą, wygodną skalę odwołującą się do wskazań tabeli wysiewu. Wysokiej jakości podzespoły pracujące w sercu przekładni dają pewność długiej żywotności przy zachowaniu dużej precyzji dozowania ziarna.

 

Komfort to priorytet

 

Dla Twojej wygody siewniki AGRO–MASZ wyposażone są w talerzowe znaczniki śladów sterowane hydraulicznie, amortyzowane i dodatkowo zabezpieczone przed uszkodzeniem dzięki śrubom ścinalnym. Sprawdzają się również w trudnych warunkach pól zakamienionych.

 

Wygoda i bezpieczeństwo

 

Szeroki podest z rozkładanymi schodkami i barierą ochronną ułatwia załadunek, a boczny rozkładany stopień jest niezwykle przydatny przy ładowaniu z przyczepy. Ten ergonomiczny projekt zapewnia operatorowi bezpieczeństwo nie tylko podczas załadunku ziarna ale również w trakcie codziennej obsługi maszyny.

 

Równomierne przykrycie

 

Zagarniacz sprężynowy z prostą mechaniczną regulacją kąta pracy i nacisku na glebę dostosowany jest do pracy nawet przy dużej ilości słomy zalegającej na powierzchni pola. Zęby sprężyste w kształcie litery – L znakomicie zakrywają redliny i wyrównują powierzchnię pola.

 

Dbałość o szczegóły

 

Na dnie zbiornika ziarna, między szczelinami doprowadzającymi ziarno do aparatów wysiewających, montowane są dzielniki ziarna. Wykonane z utwardzanego tworzywa elementy o charakterystycznym piramidalnym kształcie odpowiadają za równomierne rozprowadzenie wysiewanego materiału oraz zabezpieczają przed przesypywaniem się ziaren przy małej ich ilości w zbiorniku. Jednocześnie podczas wysiewu ziaren roślin drobnoziarnistych, takich jak rzepak, pozwalają na wysiew żądanej dawki bez konieczności zasypywania zbiornika naddatkiem ziaren.

kontakt

Stwórzmy coś wyjątkowego razem.

Kontakt
Sprawdź na mapie

Korzystanie ze strony oznacza akceptację Polityki Cookies.

X