nav
nav
nav

Pług obracalny VARIO z zabezpieczeniem resorowym

nazwa

Pług obracalny VARIO z zabezpieczeniem resorowym

rodzaj

Pługi

opis

POV to najnowszy pług naszej produkcji. Maszynę tą wyposażyliśmy w system VARIO, który zapewnia proste w obsłudze użytkowanie pługa. Dzięki tej technologii możliwa jest płynna niezależna regulacja szerokości roboczej i punktu ciągnięcia. ... więcej

dane techniczne

Model

POV3 POV4POV5

Dane techniczne

Szerokość (m)0.6-1.50.8-2.01.0-2.5
Waga (kg)110013501600
Moc (KM)90-120120-140140-180
Ilość korpusów (szt.)345
Wydajność (ha/h)0.8-1.31.0-1.71.2-2.0
Głębokość pracy max (cm)303030

opis

A – wyposażenie podstawowe:

 

 • wszystkie elementy robocze wykonane ze stali borowej, hartowanej
 • zabezpieczenie śrubowe przeciw kamieniom
 • odkładnice pełne, ażurowe lub XL
 • płynna regulacja szerokości roboczej: 20 – 50 cm
 • rama-profil: 140 x 140 mm
 • rozstaw korpusów 100 cm
 • prześwit pod ramą 76 cm
 • w standardzie lemiesze 18″ z dłutami
 • regulowana belka zaczepowa

 

B1 – wyposażenie obowiązkowe:

 

 • WARIANT I (siłownik obrotu)
 • WARIANT II (siłownik obrotu z pamięcią + siłownik liniowania)

 

B2 – wyposażenie obowiązkowe:

 

 • mechanizm koła: kopiująco-transportowy tylny
 • mechanizm koła: kopiująco-transportowy tylny z amortyzacją
 • mechanizm koła: kopiujący boczny z podwójnym kołem

 

 

C – opcje:

 

 • listwy przedłużające
 • noże tnące
 • korpusy przedpłużne

 

VARIO – REGULACJA NA KAŻDE WARUNKI

 

POV to najnowszy pług naszej produkcji. Maszynę tą wyposażyliśmy w system VARIO, który zapewnia proste w obsłudze użytkowanie pługa. Dzięki tej technologii możliwa jest płynna niezależna regulacja szerokości roboczej i punktu ciągnięcia. Nowoczesne rozwiązania zastosowane w tej maszynie sprawiają, że bez względu na ustawioną szerokość roboczą, pług nie znosi ciągnika na bok.

 

JEDYNIE PERFEKCYJNEJ JAKOŚCI ORKA – KORPUSY I ODKŁADNIE NA KAŻDĄ GLEBĘ

 

Nasze korpusy sprawdzają się nawet przy prędkościach dochodzących do 10 km/h. Praca każdego korpusu daje efekt wyrównanych krawędzi bruzd przy pełnym odwróceniu każdej skiby nawet przy dużej ilości resztek organicznych. Duża w tym zasługa cylindryczno-śrubowych odkładni, które stawiają niewielkie opory dodatkowo wydatnie wpływając na zmniejszenie zużycia paliwa.
Korpusy znakomicie sprawują się również przy kruszeniu większych brył gleby.
Standardowo montowane na każdym korpusie listwy ścinające sprawdzają się na glebach z dużą ilością resztek pożniwnych, nie zmniejszając prześwitu między korpusami, jak w przypadku stosowania przedpłużków, a tym samym nie powodują ryzyka zapychania się maszyny.
Docenisz na pewno prostą regulację śrubową odkładni oraz kąta natarcia całego korpusu szczególnie, gdy za wyznacznik efektywnej pracy stawiasz sobie niskie zużycie paliwa.

 

WYSOKA WYTRZYMAŁOŚĆ I NISKA MASA – POŁĄCZENIE IDEALNE

 

Niezawodność i efektywność – to nie wszystkie zalety naszych pługów. Zastosowanie stali o wysokiej wytrzymałości dało nam możliwość stworzenia pługa niezwykle wytrzymałego i lekkiego. Rama (profil 140×140 mm) ze stali o podwyższonych parametrach, ulepszonej termicznie daje pewność, że pług poradzi sobie nawet w trudnych warunkach.

Nasze doświadczenia, opinie zadowolonych klientów oraz ciągłe testy pozwalają Nam tworzyć nowe rozwiązania czego efektem jest kolejna generacja pługów obrotowych.

 

PŁUG OBROTOWY – REDUKCJA KOSZTÓW PRACY

 

Przyszłość obranego przez Ciebie kierunku produkcji roślinnej jest bezpieczna z maszynami solidnymi i wydajnymi, a niedrogimi. Seria pługów PO daje Ci pewność szybkiego zwrotu poniesionych kosztów pozwalając skupić się na uprawach. Koncepcja pługa obrotowego wpisuje się w ideę wydajnej i szybkiej orki bez zbędnych przestojów. Konstruktorzy AGRO-MASZ opracowując koncepcję pługów obrotowych skupili się na zastosowaniu najnowszych dostępnych rozwiązań technicznych takich jak ulepszona cieplnie rama oraz budowa oparta na połączeniach śrubowych dla wydłużenia żywotności maszyny. Daje gwarancję niezawodności przez długi czas.

 

GŁOWICA Z BELKĄ ZACZEPOWĄ

 

Nowa konstrukcja głowicy drugiej generacji pługów obrotowych wychodzi naprzeciw rosnącym wymaganiom. Pług sprosta trudnym warunkom współpracując z nowymi typami ciągników. Bezobsługowa praca przez lata to zasługa trzpienia obrotu o zwiększonej średnicy wykonanego w opatentowanej technologii, osadzonego na układzie bliźniaczych łożysk igłowych. Za płynny obrót pługa odpowiedzialny jest umiejscowiony za wieżyczką siłownik obrotu. Dzięki lekkiej konstrukcji i optymalnemu przeniesieniu środka ciężkości maszyny obrót wykonywany jest bardzo szybko bez zaburzania stabilności zestawu.

 

ZABEZPIECZENIE RESOROWE – PRACA BEZ PRZESTOJÓW, BEZOBSŁUGOWO

 

Resorowe zabezpieczenie korpusu sprawdza się najlepiej na glebach, gdzie pług narażony byłby na częste ścinanie śrub bezpiecznikowych. Każdy korpus niezależnie reaguje na przeszkody, a resor pozwala na zminimalizowanie sił powstających podczas kolizji i na błyskawiczny powrót korpusu do zadanego precyzyjnie położenia roboczego. Unikatowa technologia wykonania punktów przegubowych znajdujących się na łączeniu każdego korpusu z kieszenią pozwala bez stresu prowadzić orkę w niemal każdych warunkach. Każdy resor tworzy układ piór wykonanych ze stali sprężynowej odpowiedzialnych za utrzymanie położenia korpusów i ich odchylenie w razie zadziałania na lemiesz siły przekraczającej tą ustaloną na śrubach regulacyjnych. Efektywnie i prosto.

 

PROWADZENIE BEZ PRZECIĄŻEŃ

 

Nie zastanawiaj się czy do pola dojeżdżał będziesz drogami wyboistymi czy też o wyrównanej nawierzchni. Wszystkie pługi obrotowe z naszej oferty wyposażone są w koło kopiująco-transportowe mocowane za ostatnim korpusem. Pług położony w pozycji półobrotu prowadzony po drodze wspiera się pewnie na kole, co pozwala na bezpieczne prowadzenie maszyny przy dopuszczalnych dla ciągnika rolniczego prędkościach transportowych. Głowica pługa posiada ergonomiczne zabezpieczenie transportowe gwarantujące stabilne wodzenie pługa za ciągnikiem.

Mocne koło gumowe mocowane za ostatnią sekcją roboczą pługa stabilizuje pracę maszyny i pewnie utrzymuje zadaną głębokość roboczą ograniczaną na skali regulacji za pomocą kostek stalowych.

kontakt

Stwórzmy coś wyjątkowego razem.

Kontakt
Sprawdź na mapie

Korzystanie ze strony oznacza akceptację Polityki Cookies.

X