nav
nav
nav

Pług jednobelkowy

nazwa

Pług jednobelkowy

rodzaj

Pługi

opis

Tam, gdzie nie ma konieczności stosowania pługów obrotowych znakomicie odnajdują się pługi jednobelkowe o prostej i solidnej konstrukcji. ... więcej

dane techniczne

PJ3PJ4PJ5

Dane techniczne

Szerokość robocza (m)0.96 - 1.321.20 - 1.761.60 - 2.20
Waga (kg) Zab. śrubowe605715835
Waga (kg) Zab. resorowe8059551035
Moc (KM)60 - 8080 - 110 110 - 150
Ilość korpusów (szt.)34 lub 3+15 lub 4 + 1
Wydajność (ha/h)0.72 - 0.960.96 - 1.281.20 - 1.60
Głębokość robocza max (cm)25 - 3025 - 3025 - 30

opis

A – wyposażenie podstawowe:

 

 • wszystkie elementy robocze wykonane ze stali borowej, hartowanej
 • odkładnice pełne, ażurowe lub XL
 • szerokość skiby: 35, 40, 45, 50 cm
 • rama-profil: 140 x 100 mm
 • prześwit pod ramą 76 cm
 • zabezpieczenie śrubowe lub resorowe przeciw kamieniom
 • w standardzie lemiesze 18″ z dłutami
 • rozstaw korpusów 85 cm

 

C – opcje:

 

 • listwa przedłużająca
 • nóż tnący
 • korpus przedpłużny
 • krój talerzowy

 

PO PROSTU SOLIDNY

 

Tam, gdzie nie ma konieczności stosowania pługów obrotowych znakomicie odnajdują się pługi jednobelkowe o prostej i solidnej konstrukcji.

 

ERGONOMIA I NIESKOMPLIKOWANA REGULACJA

 

Każdy z pośród gamy pługów jednobelkowych wymaga jedynie minimum regulacji. By zapewnić najlepszą jakość orki maszyna nie musi być skomplikowana. Ograniczenie ilości punktów regulacyjnych do niezbędnego minimum to wielki atut jaki doceni każdy rolnik, któremu zależy na skróceniu czasu wykonania pracy. Zapinasz pług i właściwie jesteś gotów do działania.

 

WYTRZYMAŁE ELEMENTY ROBOCZE

 

Charakterystyka wytrzymałościowa podzespołów takich jak lemiesze czy odkładnie, w tym głównie ich odporność na ścieranie pozwala użytkownikom przez długi czas nie myśleć o wymianie. Każdy lemiesz jest produkowany ze stali najlepszych gatunków, co daje Ci możliwość pracy w ekstremalnie trudnych warunkach.

 

ZMIENNA SZEROKOŚĆ NA ZMIENNE WARUNKI

 

Wydajność orki oraz poziom spalania ciągnika zależą w dużej mierze od szerokości roboczej pługa. Szerokość orki w naszych pługach zmienić możesz w prosty sposób przez zmianę położenia śruby regulacyjnej, która określa szerokość pracy każdej skiby. Bez zbędnego wysiłku dostosowujesz szerokość roboczą pługa do mocy i typu ciągnika. Czterostopniowa skala skokowej regulacji szerokości pracy każdego korpusu o wartościach 35, 40, 45, 50 cm daje duże możliwości.
Zmniejszenie szerokości mogą wymuszać zmienne warunki glebowe. Możesz również zwiększyć szerokość do maksimum jeśli chcesz wykonać płytką orkę. Moc oraz parametry ciągnika mogą być w pełni wykorzystane również w bardzo zmiennych warunkach.

 

STABILNE PROWADZENIE

 

Mocne koło gumowe mocowane przed ostatnią sekcją roboczą pługa stabilizuje pracę maszyny i pewnie utrzymuje zadaną głębokość roboczą ograniczaną ustaloną za pomocą korby płynnej regulacji.

 

JEDYNIE PERFEKCYJNEJ JAKOŚCI ORKA – KORPUSY I ODKŁADNIE NA KAŻDĄ GLEBĘ

 

Nasze korpusy sprawdzają się nawet przy prędkościach dochodzących do 10 km/h. Praca każdego korpusu daje efekt wyrównanych krawędzi bruzd przy pełnym odwróceniu każdej skiby nawet przy dużej ilości resztek organicznych. Duża w tym zasługa cylindryczno-śrubowych odkładni, które stawiają niewielkie opory dodatkowo wydatnie wpływając na zmniejszenie zużycia paliwa.
Korpusy znakomicie sprawują się również przy kruszeniu większych brył gleby.
Standardowo montowane na każdym korpusie listwy ścinające sprawdzają się na glebach z dużą ilością resztek pożniwnych, nie zmniejszając prześwitu między korpusami, jak w przypadku stosowania przedpłużków, a tym samym nie powodują ryzyka zapychania się maszyny.
Docenisz na pewno prostą regulację śrubową odkładni oraz kąta natarcia całego korpusu szczególnie, gdy za wyznacznik efektywnej pracy stawiasz sobie niskie zużycie paliwa.

kontakt

Stwórzmy coś wyjątkowego razem.

Kontakt
Sprawdź na mapie

Korzystanie ze strony oznacza akceptację Polityki Cookies.

X