9080 – Radlader

nazwa

9080 - Radlader

rodzaj

Ładowarki kołowe

opis

Ładowarka kołowa 9080 została stworzona z myślą o przeładunku ciężkich materiałów – jak ma to miejsce na przykład w przypadku dużych zakładów i biogazowni, w silosie lub przy dużej liczbie dużych bel. Maszyny tej klasy wielkości sprawdzają się również w branży recyklingu, zakładach przemysłowych i przy zastosowaniach komunalnych. W połączeniu z najnowszą technologią silnika (certyfikowany poziom IV i poziom V) pracują one wydajnie z nastawieniem na przyszłość. Wskakujcie Państwo! ... więcej

dane techniczne

Dane silnika

Producent TypDeutz
Typ silnikaTCD 3.6 L4
Liczba cylindrów4
Moc (maks.) kW (KM)100 (136) kW (KM)
przy (maks.) obr./min.2300 obr./min.
Pojemność skokowa cm³3621 cm³
ChłodzenieWoda / powietrze doładowujące
AbgasnormstufeCertyfikowany poziom IV / poziom V
AbgasnachbehandlungDOC/DPF/SCR

Dane silnika Opcja

ProducentDeutz
Typ silnikaTCD 4.1 L4
Liczba cylindrów4
Moc (maks.)115 (156) kW (KM)
przy (maks.)2300 obr./min.
Pojemność skokowa4038 cm³
ChłodzenieWoda / powietrze doładowujące
AbgasnormstufeCertyfikowany poziom IV / poziom V
AbgasnachbehandlungDOC/DPF/SCR

Instalacja elektryczna

Napięcie robocze V12
Akumulator Ah185 Ah
Prądnica (opcjonalnie)120 (150) A

Ciężary

Ciężar roboczy (standard) kg10720 kg
Ciężary wywracające na czerpaku - maszyna prosta kg5290 kg
Ciężary wywracające na czerpaku - maszyna załamana4657 kg
Ciężary wywracające na widłach do palet - maszyna prosta kg4624 kg
Ciężary wywracające na widłach do palet - maszyna załamana4071 kg

Dane pojazdu

PA1900
Stanowisko operatora (opcjonalnie)Kabina
Prędkość jazdy (opcjonalnie) km/h0- 20 (30, 40) km/h
Biegi3
Pojemność zbiornika paliwa l140 l
Olej hydrauliczny l125 l

Instalacja hydrauliczna

Hydraulika robocza - Wydatek l/min150 (180) l/min
Hydraulika robocza - Ciśnienie robocze bar250 bar

Napęd

Rodzaj napędu Hydrostatyczny
Napęd jezdnyWał przegubowy

opis

Przegląd korzyści urządzeń marki Weidemann

 

Nowa, wydajna przekładnia

Power Drive 370 (PD 370) to bezstopniowa przekładnia hydrostatyczna, która osiąga wyższe siły ciągu i prędkości jazdy niż dotychczas opracowane rozwiązania, zachowując przy tym wszystkie zalety poprzednich napędów jezdnych pod względem kompaktowości, energooszczędności i komfortu operatora. Dzięki Power Drive 370 osiągnięcie prędkości do 40 km/h jest możliwe bez zmiany biegów. Umożliwia to komfortową jazdę, ponieważ nie odczuwa się ani przerw w sile ciągnięcia, ani nie występują szarpnięcia związane ze zmianą biegów.

 

Różnorodność wyposażenia

Ładowarki kołowe marki Weidemann mają kompleksowe i wytrzymałe wyposażenie standardowe. Poza tym zależnie od zastosowania i preferencji można indywidualnie skonfigurować elementy, takie jak silnik, napęd, stanowisko operatora lub hydraulikę. To zawsze jest Państwa Weidemann przygotowany na miarę.

 

Uniwersalne narzędzie do wielu zastosowań

Niezależnie od tego, czy będzie to karmienie, układanie, zamiatanie, usuwanie gnoju, czy transport: dzięki ogromnej liczbie różnego osprzętu dodatkowego ładowarka Weidemann staje się prawdziwie uniwersalnym wielofunkcyjnym narzędziem.

 

Doskonała widoczność

W pełni przeszklona kabina operatora jest przestronna i oferuje dużo miejsca oraz swobodę ruchu. Zapewnia to wyjątkową widoczność na osprzęt dodatkowy, bezpośredni obszar pracy i całe otoczenie maszyny. Kabina jest naturalnie zgodna z aktualną europejską dyrektywą maszynową (2006/42/WE) pod względem ochrony ROPS i FOPS. Możliwa jest również homologacja zgodnie z dyrektywą UE w sprawie ciągników.

 

Nieograniczona moc

Obydwie maszyny serii 90 wyróżniają się w szczególności mocną konstrukcją, bardzo dobrą stabilnością i olbrzymią wydajnością – ciężar wywracający, siła ciągu i siła podnoszenia wyznaczają nowe standardy.

 

Skuteczna wymiana osprzętu dodatkowego

Dzięki hydraulicznemu szybkozłączu można wygodnie wymieniać osprzęt dodatkowy. W ten sposób maszyna Weidemann jest szybko gotowa do pracy. To zwiększa wydajność oraz ekonomiczność.

 

Optymalny dostęp serwisowy

Model serii 90 oferuje łatwo dostępne klapy serwisowe i zdejmowane błotniki. Umożliwia do łatwy dostęp do silnika, systemu hydraulicznego i układu elektrycznego. Dzięki temu kontrola i konserwacja maszyny są znacznie łatwiejsze. Także maskę silnika można otworzyć szeroko do góry, co zapewnia optymalny dostęp.

 

Regulacja przepływu oleju

W razie potrzeby ilość przepływu oleju hydraulicznego można ustawić ręcznie za pomocą pokrętła „Jog Dial”. Jest to znaczna zaleta, kiedy maszyna napędza hydrauliczny osprzęt dodatkowy, który nie wymaga pełnej wydajności hydraulicznej maszyny. Daje to kierowcy możliwość delikatnej i chroniącej zasoby naturalne pracy z maszyną i osprzętem dodatkowym.

 

Dobra widoczność we wszystkich kierunkach i ergonomiczne miejsce pracy

Dużo przestrzeni na nogi, przejrzyście ułożone przyrządy połączone, wygodny fotel operatora i optymalny widok na osprzęt dodatkowy. Miejsce pracy, które motywuje i całkowicie wspiera operatora. Pulpit sterowniczy z dźwignią wielofunkcyjną ze sterowaniem proporcjonalnym, „Jog Dial” oraz elektronicznym gazem ręcznym i hamowaniem impulsowym została oczywiście zaprojektowana z amortyzowanym siedzeniem, ułatwiając w ten sposób komfortową jazdę i pracę.

 

Najważniejsze funkcje zawsze w zasięgu wzroku

Cyfrowy wyświetlacz 7“ zapewnia przegląd informacji o maszynie. Oprócz standardowych wskaźników, takich jak temperatura, napełnienie zbiornika lub godziny robocze w kabinie wyświetlane są także aktywne funkcje, na przykład włączone funkcje elektryczne pracy ciągłej 3. obwodu sterowniczego lub włączona blokada mechanizmów różnicowych.

 

Przegub centralny i oś wahliwa z tyłu

Ze względu na wymiary i ciężar typy maszyn serii 90 są wyposażone w przegub centralny i oś wahliwą z tyłu, co gwarantuje optymalną zwrotność i trakcję. Kąt skrętu 40° zapewnia przestronność działania, promień skrętu nad oponami wynosi 4,90 m, a wewnętrzny promień wynosi 2,45 m.

 

Elastyczny napęd przyczepy do 18 t

Standardowy jest system sprzęgu samozabezpieczającego. Opcjonalnie dostępny jest automatyczny sprzęg przyczepy. Dodatkowo dostępne są następujące opcje sprzęgania w połączeniu z zaczepem o regulowanej wysokości: Automatyczny zaczep przyczepy, zaczep kulowy K50 (przyczepa samochodowa), zaczep kulowy K80, Piton Fix i CUNA D3. Aby bezpiecznie przemieszczać ładunek przyczepy, możliwe jest zastosowanie dwuobwodowego hamulca pneumatycznego i hydraulicznego hamulca przyczepy.

 

Automatyczny powrót łyżki

Pozycję uchwytu narzędziowego zapisuje się poprzez naciśnięcie odpowiedniego przycisku na joysticku. Podczas następnego załadunku narzędzie można ustawić dokładnie w tej samej pozycji. Działa zarówno od dołu do góry, jak i od góry do dołu. Funkcja automatycznego cofania łyżki dba przy tym jednocześnie od wygodę i prędkość kierowcy podczas powtarzających się prac, takich jak układanie w stosy za pomocą wideł do palet lub podczas napełniania zbiorników z ustaloną wysokością lub pokonywanie ścian bocznych za pomocą łyżki.

 

Redukcja ciśnienia 3. obwodzie sterowniczym

Przycisk redukcji ciśnienia 3. obwodu sterowania jest dobrze dostępny na wahaczu. W ten sposób napędzany hydraulicznie osprzęt dodatkowy można wymieniać jeszcze szybciej i wydajniej. Działa to nawet po włączeniu zapłonu lub przy pracującym silniku.

 

Wentylator rewersyjny

Silnik hydrauliczny i pompa są skonstruowane w taki sposób, aby strumień powietrza wentylatora mógł być zawracany (możliwość odwracania). Naciśnięcie przycisku w kabinie wydmucha po prostu brud na powierzchnię ssącą maski silnika. To chroni maszynę przed uszkodzeniem na skutek przegrzania i pozwala uniknąć konieczności dodatkowego wysiadania.

kontakt

Stwórzmy coś wyjątkowego razem.

Kontakt
Sprawdź na mapie

Korzystanie ze strony oznacza akceptację Polityki Cookies.

X