2080LPT

nazwa

2080LP T

rodzaj

Ładowarki kołowe

opis

Silne ładowarki kołowe Ładowarki teleskopowe Weidemann sprawiają, że każdą pracę można wykonać jeszcze wydajniej. Ponieważ oprócz wysokiej funkcjonalności, dużego komfortu pracy i doskonałych standardów bezpieczeństwa ładowarki te mają dużo mocy i wytrwałości – Weidemann oferuje odpowiednie rozwiązanie do każdego zadania. ... więcej

dane techniczne

typ

Dane silnika StandardDane silnika Opcja

Dane silnika

Producent TypDeutzDeutz
Typ silnikaTD 2.9 L4 S5TCD 2.9 L4 S5
Liczba cylindrów44
Moc (maks.) kW (KM)45 (61) kW (KM)55,4 (75) kW (KM)
przy (maks.) obr./min.2300 obr./min.2300 obr./min
Pojemność skokowa cm³2900 cm³2900 cm³
ChłodzeniewodaWoda / powietrze doładowujące
Poziom emisji spalinEtap VEtap V
Przetwarzanie spalinDPF/DOCDPF/DOC

Instalacja elektryczna

Napięcie robocze V1212
Akumulator Ah 95 95

Ciężary

Ciężar roboczy (standard) kg44004400
Ciężary wywracające na czerpaku - maszyna prosta (w stanie wysuniętym)2437–2556 (1359–1437)2437–2556 (1359–1437)
Ciężary wywracające na czerpaku - maszyna załamana (w stanie wysuniętym)2041–2152 (1139–1219)2041–2152 (1139–1219)
Ciężary wywracające na widłach do palet - maszyna prosta (w stanie wysuniętym)2177–2266 (1287–1364)2177–2266 (1287–1364)
Ciężary wywracające na widłach do palet - maszyna załamana (w stanie wysuniętym)1796–1907 (1053–1125)1796–1907 (1053–1125)

Dane pojazdu

PA 1200PA 1200
Stanowisko operatora (opcjonalnie) FSD (kabina) FSD (kabina)
Prędkość jazdy (opcjonalnie) km/h 0 - 20 (28) 0 - 20 (28)
Biegi 2 2
Pojemność zbiornika paliwa l6565
Olej hydrauliczny l5050

Instalacja hydrauliczna

Hydraulika robocza - Wydatek l/min57,5 (74)57,5 (74)
Hydraulika jazdy - Ciśnienie robocze450 bar450 bar
Hydraulika robocza - Ciśnienie robocze bar235235

Napęd

Rodzaj napędu Hydrostatyczny Hydrostatyczny
Napęd jezdnyWał przegubowyWał przegubowy

Param. ciśn. akustycz.

Gwarantowany poziom ciśnienia akustyczn. LwA dB(A)101101
Podany poziom ciśnienia akustyczn. LpA dB(A) 7575

opis

Przegląd korzyści urządzeń marki Weidemann

 

 

Zginany wahadłowy układ kierowniczy marki Weidemann

Podstawa konstrukcji Weidemann: legendarny zginany wahadłowy układ kierowniczy. Wszystkie cztery koła mają stabilny kontakt z podłożem i maszyna porusza się z maksymalną trakcją. Poza tym maszyna jest wyjątkowo zwrotna

 

Wysokiej jakości warstwa proszkowa.

Jakość tworzy wartość dodaną. Główną cechą wymogów jakościowych marki Weidemann jest warstwa proszkowa W przeciwieństwie do tradycyjnej farby znacznie wydłuża ona żywotność, jest skuteczniejsza i ekologiczna.

 

Wysoka siła ciągu dzięki osi planetarnej

Napęd za pomocą osi planetarnej zwiększa moment obrotowy na kole i dzięki temu poprawia siłę ciągu. Dzięki optymalnemu stosunkowi siły ciągu do wydajności maszyny można pracować elastycznie i ekonomicznie.

 

100% blokada mechanizmu różnicowego

100% przełączana blokada mechanizmów różnicowych oferuje w razie potrzeby maksymalną trakcję i siłę uciągową oraz utrzymuje niskie zużycie opon, które jest wyłączone w normalnym trybie jazdy.

 

Dwa mocne siłowniki podnoszenia

We wszystkich modelach urządzeń Hoftrac i ładowarek kołowych firma Weidemann zawsze umieszcza dwa siłowniki podnoszenia. Zapewnia to zawsze optymalne rozłożenie obciążenia na ramieniu załadowczym. Poza tym całe urządzenie załadowcze zyskuje na stabilności. Rozmiar siłownika podnoszenia dostosowany jest do danego rozmiaru maszyny.

 

Idealnie dopasowana kinematyka P-Z.

Wygięte ramię załadowcze jest wyjątkowo stabilne i zaprojektowane tak, aby było odporne na skręcanie. W urządzeniach marki Weidemann kinematyka dostosowana jest do wielkości maszyny – zapewnia to optymalną równowagę sił w każdej maszynie. Kinematyka P-Z to dobre połączenie obydwóch rodzajów kinematyki. Umożliwia znaczną siłę skrawania i podnoszenie i ma poza tym dokładnie dopasowane prowadzenie równoległe.

 

Ograniczniki skrętu ze stali nierdzewnej

Przy pełnym wychyleniu kół przednich na zakrętach porusza się półwozie tylne i przednie maszyny. W urządzeniach Weidemann obszar ten jest chroniony wyjątkowo dobrze za pomocą ograniczników skrętu ze stali nierdzewnej i lakier na maszynie nie zostaje uszkodzony. To zapewnia zachowanie wartości!

 

Duży wybór osprzętu.

Możliwość zastosowania maszyny jako narzędzia wielofunkcyjnego – dla urządzeń Weidemann dostępny jest duży wybór osprzętu dodatkowego. Tutaj można dowiedzieć się, jaki osprzęt dodatkowy w jakim rozmiarze.

 

Duży wybór ogumienia

Optymalne ogumienie do każdego podłoża – dla urządzeń Weidemann dostępny jest duży wybór różnych opon. Tutaj można dowiedzieć się, jakie ogumienie

 

 

Możliwość wyboru stanowiska operatora

 

 

Nasze modele LP serii 20, 30 i 40 można w zależności od wymagań wyposażyć w różne stanowiska operatora. Zarówno kabina, jak i bezpieczny dach operatora spełniają aktualne europejskie wytyczne maszynowe (2006/42/WE) zgodnie z ochroną ROPS i FOPS.

 

LP = Low Position

Głęboko osadzona pozycja siedzenia operatora umożliwia niewielką wysokość maszyny. Dzięki temu niskie wysokości przejazdu nie stanowią problemu, nawet z bezpiecznym dachem operatora zamontowanym na stałe lub z kabiną.

 

 

Łatwiejsza i szybsza wymiana narzędzi

 

 

Dzięki hydraulicznemu szybkozłączu można bezproblemowo i szybko wymienić dodatkowe urządzenia. W ten sposób maszyna jest szybko gotowa do pracy. To zwiększa wydajność oraz ekonomiczność. Narzędzia wymieniane są oburącz, co uniemożliwia niezamierzoną wymianę – w urządzeniach Weidemann bezpieczeństwo jest zawsze najważniejsze!

 

 

Optymalny dostęp serwisowy

 

 

Dobry dostęp do punktów wymagających konserwacji także w modelach LP

Stanowisko operatora można zdjąć a pokrywę silnika można otworzyć szeroko do tyłu. Dzięki temu także w naszych modelach LP silnik, system hydrauliczny i elektryka są łatwo dostępne.

 

Łatwo dostępne punkty smarowe

Regularne naoliwianie wszystkich punktów smarowych w maszynie jest niezbędne do poprawnej i skutecznej konserwacji i tym samym do zachowania wartości maszyny. Aby zaoszczędzić czas i ułatwić pracę, punkty smarowe w urządzeniach Weidemann zawsze umieszczone są w łatwo dostępnym miejscu. Opcjonalnie dostępny jest układ centralnego smarowania, który odpowiedzialny jest za naoliwianie.

 

Krótkie węże hydrauliczne

W maszynach Weidemann duże znaczenie ma niewielka długość węży hydraulicznych – węże podzielone są w wielu miejscach. Jeśli konieczna jest wymiana węża hydraulicznego, nie trzeba wymieniać całego węża w układzie hydraulicznym, lecz jedynie uszkodzona część. Zapewnia to znaczne przyśpieszenie pracy i oszczędność pieniędzy.

 

 

Miejsce pracy, które motywuje

 

 

Regulowana kolumna kierownicy

Kolumnę kierownicy można ustawić indywidualnie zgodnie z wymaganiami operatora. W ten sposób zapewniamy, że każdy operator może pracować na maszynie ergonomicznie i bez zmęczenia.

 

Ergonomiczny joystick

Joystick leży w dłoni bezpiecznie i wygodnie. Sterowanie jest jednocześnie mocne i czułe. Dzięki temu maszyny i najważniejsze funkcje są zawsze pod kontrolą.

 

Dobry widok – ergonomiczne miejsce pracy

Dużo przestrzeni na nogi, przejrzyście ułożone przyrządy połączone, wygodne siedzenie operatora i optymalny widok na osprzęt dodatkowy. Miejsce pracy, które motywuje i całkowicie wspiera operatora.

 

Przyjemny klimat pracy

Klimat pracy w kabinie jest znakomity dzięki skutecznie pracującym systemom ogrzewania i wentylacji z dmuchawą, filtrem powietrza pierwotnego i dobrze umieszczonymi dyszami powietrza.

 

Miejsce pracy izolowane przed drganiami

Drgania i wstrząsy są przechwytywane przez maszynę. Ciało operatora jest bardzo dobrze chronione i operator może przez dłuższy czas pracować w bardziej zrelaksowany sposób i bez zmęczenia – i dzięki temu jest także bardziej skoncentrowany

 

 

Pedał hamowanie impulsowego

 

 

W maszynach Weidemann napęd hydrostatyczny na wszystkie koła jest wyposażony w pedał hamulca. Poprzez „calowanie” pedał umożliwia pełzanie pojazdu aż do jego zatrzymania. Za pomocą częściowo wciśniętego pedału hamowania impulsowego można jechać powoli z milimetrową dokładnością w trybie pełzania przy pełnej prędkości obrotowej silnika i jednocześnie szybko podnosić ładunek. Jeśli pedał zostanie głębiej wciśnięty, ruch maszyny zostanie zahamowany. Zaletą pedału hamowania impulsowego jest optymalne rozłożenie wydajności silnika. Poza tym nie jest możliwe tłumienie maszyny.

 

kontakt

Stwórzmy coś wyjątkowego razem.

Kontakt
Sprawdź na mapie

Korzystanie ze strony oznacza akceptację Polityki Cookies.

X