1260LP

Nowość

nazwa

1260LP

rodzaj

Ładowarki

opis

LP w produktach Weidemann oznacza Low Position (niska pozycja). Ma to już długą tradycję i oznacza, że maszyna ma niską wysokość całkowitą i nisko położony środek ciężkości. Maszyną Hoftrac 1260LP można przejechać przez wysokość prześwitu poniżej 2 m, bez konieczności składania bezpiecznego dachu. Oprócz tego ładowarka wyróżnia się poprawioną stabilnością, co sprawia, że jest ona bezkonkurencyjna w obsłudze ciężkich ładunków. Dodatkowo nasze rozwiązanie Direct Wheel Drive (dwDrive) zapewnia mocn ... więcej

dane techniczne

Dane silnika (Standard)

Producent silnikaPerkins
Typ silnika403 J-17
Cylinder3
Moc silnika18,4 kW
Moc silnika25 KM
Przy maks. liczbie obrotów2.800 obr./min
Pojemność skokowa1.663 cm³
Rodzaj czynnika chłodzącegowoda
Norma emisji spalinV
Przetwarzanie spalin-

Układ elektryczny

Napięcie robocze12 V
Akumulator77 Ah
Prądnica85 A

Ciężar

Ciężar roboczy2.100 kg
Ciężar wywracający z łyżką – maszyna prosta1.160 - 1.690 kg
Ciężar wywracający z łyżką – maszyna pochylona980 - 1.440 kg
Ciężar wywracający z widłami do palet – maszyna prosta890 - 1.260 kg
Ciężar wywracający z widłami do palet – maszyna pochylona740 - 1.080 kg

Kabina kierowcy

Kabina kierowcyFSD (kabina)

Pojemność

Pojemność zbiornika paliwa18 l
Pojemność oleju hydraulicznego18 l

Napęd

Rodzaj napędudwDrive (Direct Wheel Drive)
Napęd jezdnyHydrostatyczny za pomocą czterech silników piast kół
Stopnie prędkości1
Standardowa prędkość jazdy0-20 km/h
Hamulec roboczyHydrostatyczny napęd jezdny działający na wszystkie 4 koła
Hamulec ręcznyElektro-hydrauliczny hamulec wielotarczowy na osi tylnej

Układ hydrauliczny

Hydrauliczny układ jezdny, ciśnienie robocze (maks.)420 bar
Hydraulika robocza, wydajność pompy (maks.)44,8 l/min
Hydraulika robocza, ciśnienie robocze (maks.)185 (225) bar

Kinematyka

Kinematyka, typP
Siłownik podnoszenia2
Siłownik przechyłu1
System szybkiej wymianymechaniczny (hydrauliczny)

Układ kierowniczy

Układ kierowniczyHydrauliczny z wahadłem przegubowym
Siłownik układu kierowniczego1
Kąt zgięcia± 8 stopnie

Wartości charakterystyczne hałasu

Średni poziom hałasu LwA101 dB(A)
Gwarantowany poziom hałasu LwA101 dB(A)
Podany poziom ciśnienia akustycznego LpA84 dB(A)

opis

Hoftrac 1260LP – Powerful Classic

 

LP w produktach Weidemann oznacza Low Position (niska pozycja). Ma to już długą tradycję i oznacza, że maszyna ma niską wysokość całkowitą i nisko położony środek ciężkości. Maszyną Hoftrac 1260LP można przejechać przez wysokość prześwitu poniżej 2 m, bez konieczności składania bezpiecznego dachu. Oprócz tego ładowarka wyróżnia się poprawioną stabilnością, co sprawia, że jest ona bezkonkurencyjna w obsłudze ciężkich ładunków. Dodatkowo nasze rozwiązanie Direct Wheel Drive (dwDrive) zapewnia mocną i wydajną koncepcję napędu, w której wszystkie cztery koła są bezpośrednio napędzane. Ten w pełni hydrauliczny napęd piasty koła zapewnia zwiększenie wydajności oraz świetne przyspieszenie i umożliwia tym samym żwawą jazdę i wysokie siły posuwu.

 

Direct Wheel Drive (dwDrive)

 • W tzw. Direct Wheel Drive (dwDrive) 4 silniki piast kół są umieszczone bezpośrednio przy kołach. Oznacza to, że każde koło ma swój własny silnik, który bezpośrednio napędza dane koło.
 • Silniki piast kół są napędzane bezpośrednio przez hydrauliczną pompę trakcyjną, dzięki czemu nie występują straty mechaniczne. Silniki piast kół są dodatkowo zabezpieczone przed skokami ciśnienia za pomocą bezpiecznika wysokociśnieniowego. Ssanie zwrotne między silnikami piast kół optymalizuje dopływ oleju przy pokonywaniu zakrętów.
 • Ten rodzaj napędu jest korzystny przy maszynach o maksymalnie 3 t ciężaru roboczego. Dzięki w pełni hydraulicznemu napędowi nie dochodzi do strat mocy przez osie lub przekładnie. Ponadto napęd dwDrive umożliwia wysokie siły ciągu, doskonałe przyspieszenie i żwawą jazdę.

 

Konstrukcja LP (Low Position): Poniżej 2 m wysokości przejazdu

 • Głęboko osadzona pozycja siedzenia operatora umożliwia niewielką wysokość maszyny. Dzięki temu bez problemu można również przejeżdżać przez niskie przejazdy poniżej 2 m z zamontowanym na stałe bezpiecznym dachem operatora lub kabiną.
 • Pozostałe zalety niskiej konstrukcji to zbliżony do podłoża punkt ciężkości maszyny i tym samym zwiększona stabilność oraz wygodne wejście do maszyny.

 

Zwiększona wysokość podnoszenia i zasięg dzięki dłuższemu ramieniu załadowczemu.

 • Oprócz standardowej wersji wiele maszyn Hoftrac jest opcjonalnie dostępnych z jednym lub kilkoma dłuższymi ramionami załadowczymi. Dłuższe ramię załadowcze zapewnia większą wysokość załadunku i zasięg. Dzięki temu nie trzeba automatycznie przechodzić na większą maszynę. Sprawia to, że kompaktowe maszyny można stosować jeszcze skuteczniej i elastyczniej.
 • Poza większą wysokością załadunku zwiększa się również zasięg maszyny, co przykładowo umożliwia również załadunek i rozładunek przyczepy z widłami do palet, również w drugim rzędzie.

 

Wygodna amortyzacja ramienia załadowczego

 • Amortyzacja ramienia załadowczego może być aktywowany elektrycznie i umożliwia optymalne prowadzenie maszyny na nierównym terenie i po drogach. Jest to szczególnie zalecane, gdy maszyna ma transportować ciężkie ładunki w łyżce lub na widłach do palet albo przemieszczać ciężki osprzęt na długą odległość z dużą prędkością. Amortyzacja ramienia załadowczego zapewnia znacznie większy komfort pracy operatora.
 • Amortyzacja ramienia załadowczego zapobiega kołysaniu się maszyny przy dużych prędkościach jazdy. Zwiększa to bezpieczeństwo operatora i chroni podzespoły pojazdu, ponieważ uderzenia są amortyzowane.

 

Kompaktowe wymiary i optymalna zwrotność

 • Kompaktowe wymiary i dokładność toru jazdy zapewniają optymalną zwrotność i wysoką manewrowość maszyny.
 • Maszyna ma idealnie dostosowane wymiary. Dzięki temu możliwa jest również praca w ograniczonych przestrzennie warunkach.

 

Proste wsiadanie i wysiadanie

 • Wystarczy kilka kroków, aby kierowca mógł wygodnie dostać się do kabiny lub na stanowisko operatora maszyny. Jest to możliwe dzięki dużym, antypoślizgowym stopniom i łatwo dostępnym uchwytom. Zwiększa to bezpieczeństwo operatora podczas wsiadania i wysiadania z pojazdu.

 

 

kontakt

Stwórzmy coś wyjątkowego razem.

Kontakt
Sprawdź na mapie

Korzystanie ze strony oznacza akceptację Polityki Cookies.

X