1190e

Nowość

nazwa

1190e

rodzaj

Ładowarki

opis

Emisje CO2, hałas i cząsteczki sadzy w budynkach – to już przeszłość! Dzięki w pełni elektrycznej maszynie Hoftrac 1190e można pracować na miejscu całkowicie bez emisji spalin i przy znacznie zmniejszonym hałasie. Chroni to w równym stopniu operatora i środowisko. W ten sposób ładowarka jest predestynowana do użytku w pomieszczeniach. Z opcjonalną kabiną, która jest wyposażona w dopracowaną koncepcję ogrzewania, maszyna sprawia dużo radości również w zastosowaniu całorocznym. Wbudowany akumulato ... więcej

dane techniczne

Dane silnika (Standard)

Norma emisji spalinV

Akumulator standardowy

Producent akumulatoraWamtechnik
Typ akumulatoralitowo-jonowy
Napięcie baterii48 V
Pojemność akumulatora (brutto)14,1 kWh
Waga akumulatora132 kg
Norma emisji spalinbez emisji spalin
Czas ładowania4 - 6*
Możliwie najlepszy czas ładowania (od 20% do 80%)4*
Czas pracy (nieprzerwany)do 3,27**

Silnik elektryczny

Silnik, hydrauliczny układ jezdny6,5 kW
Hydraulika robocza silnika8,5 kW

Układ elektryczny

Napięcie robocze12 V

Ciężar

Ciężar roboczy2.170 - 2.350 kg
Ciężar wywracający z łyżką – maszyna prosta1.550 - 1.620 kg
Ciężar wywracający z łyżką – maszyna pochylona1.210 - 1.320 kg
Ciężar wywracający z widłami do palet – maszyna prosta1.110 - 1.160 kg
Ciężar wywracający z widłami do palet – maszyna pochylona860 - 940 kg

Kabina kierowcy

Kabina kierowcyFSD (eps, kabina)

Pojemność

Pojemność oleju hydraulicznego20 l

Napęd

Rodzaj napęduElektryczne
Napęd jezdnyWał przegubowy
Stopnie prędkości1
T80
Standardowa prędkość jazdy0-15 km/h
Hamulec roboczyHamulec bębnowy działający na wszystkie 4 koła
Hamulec ręcznyElektryczne

Układ hydrauliczny

Hydraulika robocza, wydajność pompy (maks.)32 l/min
Hydraulika robocza, ciśnienie robocze (maks.)225 bar

Kinematyka

Kinematyka, typP
Siłownik podnoszenia2
Siłownik przechyłu1
System szybkiej wymianyhydrauliczny

Układ kierowniczy

Układ kierowniczyHydrauliczny z wahadłem przegubowym
Siłownik układu kierowniczego1
Kąt zgięcia± 12 stopnie

Wartości charakterystyczne hałasu

Średni poziom hałasu LwA85,1 dB(A)
Gwarantowany poziom hałasu LwA87 dB(A)
Podany poziom ciśnienia akustycznego LpA75 - 76 dB(A)

opis

Hoftrac 1190e – Think Electric

 

Emisje CO2, hałas i cząsteczki sadzy w budynkach – to już przeszłość! Dzięki w pełni elektrycznej maszynie Hoftrac 1190e można pracować na miejscu całkowicie bez emisji spalin i przy znacznie zmniejszonym hałasie. Chroni to w równym stopniu operatora i środowisko. W ten sposób ładowarka jest predestynowana do użytku w pomieszczeniach. Z opcjonalną kabiną, która jest wyposażona w dopracowaną koncepcję ogrzewania, maszyna sprawia dużo radości również w zastosowaniu całorocznym. Wbudowany akumulator litowo-jonowy 48 V jest dostępny w trzech różnych wersjach mocy, tak aby możliwe było dopasowanie czasu pracy i ładowania optymalnie do danych wymogów eksploatacyjnych.

 

Mocny akumulator litowo-jonowyn

 • Zależnie od obszaru i celu zastosowania zawsze można wybrać pasujący rozmiar akumulatora.
 • Łącznie do wyboru są trzy akumulatory litowo-jonowe, które nie wymagają konserwacji: Standardem jest 14,1 kWh, opcjonalnie dostępne są 18,7 kWh lub 23,4 kWh.
 • W standardzie zamontowana jest ładowarka pokładowa 3 kW. Opcjonalnie można wybrać drugą ładowarkę pokładową 3 kW, aby zwiększyć moc ładowania do 6 kW, co nadaje się do średnich i dużych akumulatorów w celu osiągnięcia szybszych czasów ładowania.

 

Proste możliwości ładowania

 • Centralna klapa ładowania jest łatwo dostępna z zewnątrz. Za nią znajduje się gniazdo, przełącznik aktywacyjny i wskaźnik ładowania.
 • Kabel ładowania (wtyczka typu 2 po stronie maszyny, znana z branży motoryzacyjnej) razem ze skrzynką kontrolną jest dostępny z wieloma różnymi wtyczkami: 230 V / 10 A Schuko, 230 V / 16 A CEE (niebieski, 3-polowy), 400 V / 16 A CEE (czerwony, prąd trójfazowy, 5-polowy) i 400 V / 16 A (Wallbox z wtyczką typu 2, IEC 62196) oraz inne wtyczki adaptera.
 • Podsumowując nowy, elastyczny system ładowania zapewnia Państwu wydajny i bezpieczny proces ładowania.

 

Mocny napęd elektryczny

 • Moc modelu 1190e odpowiada wariantowi z napędem diesla, ciężar wywracający jest nawet jeszcze większy, ponieważ rozkład ciężaru w modelu 1190e został zoptymalizowany w celu osiągnięcia niższego punktu ciężkości. Tym samym napęd elektryczny nie wykazuje wad w zakresie wydajności w porównaniu z konwencjonalnym napędem silnikiem wysokoprężnym.
 • Maszyna napędzana elektrycznie ma wyższą wydajność w porównaniu z maszyną z napędem silnikiem wysokoprężnym. Ogólnie napęd elektryczny jest wydajniejszy i skuteczniejszy niż napęd silnikiem wysokoprężnym i stanowi przyjaźniejszą dla środowiska alternatywę.

 

Niskie koszty eksploatacyjne

 • Bieżące koszty energii są znacznie wyższe w przypadku maszyny z napędem silnikiem wysokoprężnym niż w przypadku maszyny napędzanej elektrycznie. Wyższe koszty zakupu maszyny elektrycznej amortyzują się po pewnym czasie i w ten sposób, patrząc z perspektywy całego okresu użytkowania, jest to nawet bardziej ekonomiczna inwestycja.

 

Wygodna kabina

 • Kabina modelu 1190e umożliwia komfortowe użytkowanie maszyny przez cały rok, np. również w służbie zimowej. Została ona zoptymalizowana pod kątem potrzeb operatora, oferuje wiele nowych funkcji i umożliwia bezpieczną i komfortową pracę.
 • Mimo kompaktowej konstrukcji w kabinie dostępna jest wystarczająca ilość miejsca dla operatora. Duże szyby oraz skrócony tył maszyny zapewniają najlepszą widoczność. Elektrycznie ogrzewana szyba przednia i tylna umożliwia dodatkowo optymalny widok przy każdej pogodzie. Kolorystyczna koncepcja obsługi i ergonomicznie rozmieszczony wyświetlacz umożliwiają bezpieczną i wygodną pracę.
 • Dobra wentylacja również bez klimatyzacji: drzwi z prawej i lewej strony można zablokować w celu wentylacji szczelinowej, można je również ustawić pod kątem 180°, uchylić można też szybę tylną. Koncepcja ogrzewania obejmuje wszystkie wymagania: ogrzewanie standardowe, ogrzewanie komfortowe z jeszcze większą mocą, ogrzewanie panelu dachowego oraz ogrzewanie fotela.

 

Elektryczny hamulec postojowy

 • Elektryczny hamulec postojowy jest załączany automatycznie, gdy maszyna jest nieruchoma, kierunek jazdy jest ustawiony na neutralny lub operator opuszcza siedzenie. Hamulec postojowy jest również automatycznie zwalniany po ponownym uruchomieniu maszyny pedałem gazu. Zapewnia to operatorowi i otoczeniu roboczemu maksymalne bezpieczeństwo i wygodę. W ten sposób maszynę można bardzo wydajnie obsługiwać za pomocą elektrycznego hamulca postojowego.
 • Elektryczny hamulec postojowy oferuje zarówno wygodną funkcję Auto-Hold, jak również Hill-Hold. Zapobiega to niepożądanemu stoczeniu się maszyny i zwiększa w ten sposób bezpieczeństwo podczas pracy.
 • Oczywiście elektryczny hamulec postojowy można włączyć lub wyłączyć również ręcznie przełącznikiem. Tak operator zachowuje nieprzerwaną kontrolę i może wykonywać pracę maszyną zgodnie z własnymi potrzebami i przyzwyczajeniami.

 

 

kontakt

Stwórzmy coś wyjątkowego razem.

Kontakt
Sprawdź na mapie

Korzystanie ze strony oznacza akceptację Polityki Cookies.

X